RoninWearilla meillä on laaja valikoima laukkuja, matkalaukkuja ja reppuja, jotka on suunniteltu erityisesti kaiken vaatteistosi ja MMA-, BJJ-, nyrkkeilyn, Muay Thain sekä muiden kamppailulajien varusteiden kuljettamiseen.
Kompakteista repuista teknisille tunneille aina suuriin duffel-laukkuihin kilpailuviikkoja varten.
Ihanteelliset päivittäiseen salikäyttöön.
Tyypillinen tilavuus 25–40 litraa, täydellinen BJJ-kimonon tai hanskojen ja säärisuojien kuljettamiseen, ja tietenkin vaihtovaatteet mukaan.
Monissa malleissa on erillinen vedenpitävä osasto hikeä haisevien vaatteiden erottamiseen kuivasta materiaalista – välttämätön, jos lähdet salilta suoraan töihin tai kotiin.
Näissä on yleensä enemmän tilaa (40–60 litraa) ja ne sopivat erinomaisesti kilpailuihin, matkoihin tai jos harjoittelet useita lajeja ja tarvitset enemmän tilaa (kimono, nyrkkeilyhanskat, säärisuojat, hyppynaru, juomapullo jne.).
Niissä on yleensä pitkät olkahihnat ja lyhyet käsikahvat kantamista varten.
Hybridimallit, joita voi käyttää sekä reppuna että käsilaukkuna – erittäin käytännöllisiä, kun käyttötapa vaihtelee.
Ne ovat yleensä monipuolisin vaihtoehto, jos ostat vain yhden laukun.
Teemme yhteistyötä alan johtavien merkkien kanssa: Venum, Hayabusa, Buddha, Manto, Leone, Fairtex, Adidas ja paljon muuta. Jokaisella merkillä on oma lähestymistapansa: Venum panostaa näyttävään estetiikkaan, Hayabusa premium-materiaaleihin, Leone kestävyyteen ja italialaiseen muotoiluun hyvään hintaan.
Jos harjoittelet säännöllisesti, kamppailulajeihin tarkoitettu laukku on pitkän aikavälin investointi: tavalliset reput eivät yleensä kestä raskaan ja hikoisen materiaalin päivittäistä rasitusta.
Jos sinulla on kysyttävää kapasiteetista tai mallista, kirjoita meille niin autamme sinua valitsemaan.